середа, 23 грудня 2020 р.

ОБЕРЕЖНО БУЛІНГ

 Як реагувати на булінг (цькування)


Молодші школярі мають неодмінно звертатися по допомогу до дорослих – учителів, батьків. Допомога дорослих дуже потрібна і в будь-якому іншому віці, особливо якщо дії кривдників можуть завдати серйозної шкоди фізичному та психічному здоров’ю. Старші діти, підлітки можуть спробувати самостійно впоратися із деякими ситуаціями. Ось кілька порад для них.



Як впоратися з ситуацією самостійно

·  Ігноруйте кривдника. Якщо є можливість, намагайтесь уникнути сварки, зробіть вигляд, що вам байдуже і йдіть геть. Така поведінка не свідчить про боягузтво, адже, навпаки, іноді зробити це набагато складніше, ніж дати волю емоціям.  

·  Якщо ситуація не дозволяє вам піти, зберігаючи самовладання, використайте гумор. Цим ви зможете спантеличити кривдника/кривдників, відволікати його/їх від наміру дошкулити вам.

·  Стримуйте гнів і злість. Адже це саме те, чого домагається кривдник. Говоріть спокійно і впевнено, покажіть силу духу.

·  Не вступайте в бійку. Кривдник тільки й чекає приводу, щоб застосувати силу. Що агресивніше ви реагуєте, то більше шансів опинитися в загрозливій для вашої безпеки і здоров’я ситуації.
·  Не соромтеся обговорювати такі загрозливі ситуації з людьми, яким ви довіряєте. Це може вибудувати правильну лінію поведінки і припинити насилля.
Картинки по запросу "булінг"
Телефони довіри, зокрема:
- Дитяча лінія 116 111 або 0800500225 (з 12.00 до 16.00);
- Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116000;
- Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116123 або 0800500335;
- Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0800 50 17 20;
- Уповноважений Президента України з прав дитини 044255 76 75;
- Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213103;
- Національна поліція України 102.

пʼятниця, 18 грудня 2020 р.

Безпечне використання відеодзвінків: правила

 



У зв'язку з карантинними обмеженнями вчителі стали проводити заняття також і в дистанційній формі.

Найчастіше під час дистанційного навчання в Україні використовують такі застосунки – Skype, Hangouts i Zoom. Пропонуємо вчителям прості правила, як безпечно використовувати відеодзвінки.
1⃣ Користуйтеся перевіреними вебресурсами.
Для дистанційних уроків варто використовувати тільки перевірені ресурси за рекомендаціями закладів освіти або колег, які мали позитивний досвід використання.
2⃣ Слідкуйте за власним зовнішнім виглядом.
Зовнішній вигляд не менш важливий як під час онлайн-уроків, так і під час офлайн-навчання. Тому обирайте звичне вбрання для роботи в онлайн-форматі.
3⃣ Обирайте відповідний фон для навчання.
Слідкуйте за фоном під час відеодзвінків. На фоні не має бути сторонніх предметів, що надавали б особисту інформацію (ім’я, прізвище, особисті фото, сертифікати та інше).
4⃣ Дотримуйтеся правил ефективної комунікації.
Навчання онлайн – це точно про нові технології та здобуття знань у новому форматі. Намагайтеся прислухатися до учнів та отримувати зворотній зв’язок щодо уроків. У такий спосіб ви зможете «чути» один одного та краще працювати над матеріалами.
5⃣ Встановлюйте власні правила під час онлайн-уроків.
Під час онлайн-навчання має бути дисципліна така ж, як і під час уроків оффлайн. Тому рекомендуємо створити власні правила для уроків: підключатися до уроків без запізнення, вмикати камеру, активно обговорювати завдання, вдягатися, як і на навчання офлайн, тощо.

середа, 9 грудня 2020 р.

8 способів заохочення учнів до активної роботи у віртуальному класі

 Універсальні стратегії підвищення активності учнів в онлайн-навчанні.

Низька активність учнів – одна з найбільших проблем дистанційного навчання. Як залучати учнів до ефективної роботи у віртуальному класі? Чи є універсальні стратегії, які можна задіяти під час роботи в умовах дистанційного навчання? Про це і поговоримо! 
1. Камера! Мотор!
Погодьтеся, що віртуальний урок набагато приємніше проводити для учнів, а не для купи чорних квадратів. Вимкнені камери викликають сумніви не лише у якості засвоєння знань учнями, а й узагалі у їхній фізичній присутності на занятті. Як налагодити візуальний контакт із дітьми? Попросіть їх тримати камери увімкненими протягом усього уроку. Так ви матимете змогу бачити, що роблять діти, а їхня міміка допоможе зрозуміти, як вони сприймають навчальний матеріал.
2. Розмова без слів
Коли всі учні підключаються до уроку та увімкнуть мікрофони, почнеться... Ні, не урок. Почнеться галас. Кожен намагається щось сказати, що вже казати про фоновий шум. Як налагодити дисципліну і не втратити зв’язок із учнями? Запропонуйте дітям вимкнути звук та використовувати для спілкування спеціальні сигнали. Наприклад, якщо вони згодні з вами, слід підняти великий палець, якщо ні – опустити його. Якщо ви поставили запитання з множинним вибором, вони можуть підняти пальці для позначення відповіді, яку обрали. Наприклад, для варіанту для A – один палець, для варіанту В – два пальці тощо.
Деякі сервіси для відеозв’язку мають функцію «підняття руки» або набір смайлів у чаті. Це також чудовий спосіб для спілкування, яким неодмінно слід скористатися! Але слід обговорити відповідні смайли заздалегідь.
3. Безпечний простір
Під час дистанційного навчання надзвичайно важливо, щоб учні почували себе комфортно та мали змогу вільно обмінюватися своїми ідеями. Складіть спільно з ними правила віртуального спілкування. Це сприятиме підвищенню активності учнів та створенню доброзичливої атмосфери. Якими мають бути правила? Дозвольте учням покреативити!
4. Кімнати для переговорів
А як організувати роботу в групах? Справжній онлайн-еквівалент традиційного формату – кімнати для переговорів! Їх можна створювати як у сервісах відеозв’язку, так і у звичайних месенджерах. Об’єднайте учнів в окремі групи, установіть мету для всіх та чіткі очікування від кожної команди. А чому б не розподілити ролі у віртуальній навчальній групі? Наприклад, допоможіть учням обрати лідера, дослідника, експерта, дизайнера тощо. Розподіл ролей не лише сприятиме активній роботі учнів у віртуальних групах, а й дозволить поліпшити психологічний клімат у класі в цілому.
Поки учні працюють у кімнатах, ви можете безперешкодно переходити з однієї кімнати до іншої, щоб допомогти їм та перевірити, як у них справи.
5. Відеовідповідь
Відеовідповідь – універсальний та ефективний спосіб перевірки знань. З його допомогою можна не лише перевірити вірші чи розв’язання математичної задачі, а й почути думки та враження учнів. Ви ж можете записати відеовідгук, у якому можна похвалити дитину та звернути увагу на помилки.
6. Індивідуальні конференції
Під час самостійної роботи слід запланувати окремі конференції з кожним учнем. Це дозволить відслідковувати процес навчання та підтримувати високу навчальну мотивацію. Особливо це корисно для сором'язливих учнів, які зазвичай відмовляються брати участь у колективному обговоренні.
7. Групові ігри
Мабуть, усім учням подобається грати в ігри! Тож введіть у практику дистанційного навчання не тільки групові онлайн-проєкти, а й командні онлайн-ігри, такі як вікторини чи квести. Чому б не запропонувати одній групі створити онлайн-квест для іншої чи провести дослідження та опитування? Ця стратегія дозволить дітям отримати певний досвід соціальної взаємодії та командної співпраці. 
8. Нагороди за активність
Під час дистанційного навчання учні не отримують того соціального стимулу, до якого звикли в реальному навчальному середовищі. Тому слід обов’язково хвалити учнів, які виявляють ініціативу!  А чому б не встановити систему додаткових балів за активність? Це допоможе школярам подолати негативні наслідки онлайн-навчання, такі як занепокоєння, відсутність мотивації або інтересу. 

Дистанційне навчання – це час нових можливостей для розвитку!  Час придумувати, творити, створювати та забути про шаблони! Експериментування з різноманітними стратегіями дозволить диференціювати навчання, зробити уроки захопливими та веселими! 

середа, 2 грудня 2020 р.

Акція 16 днів проти насильства

 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями 

Мета, заради якої цей день був проголошений, – це дотримання прав людини і участь інвалідів в житті суспільства. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій відносно інвалідів, прийнятою Генеральною Асамблеєю.

Проведення Міжнародного дня людей з інвалідністю спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя, на переваги, які отримує суспільство від участі інвалідів в політичному, соціальному, економічному і культурному житті. В Україні проведення цього дня встановлене Указом Президента, починаючи з 1993 року.

Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства. 

Міжнародний день людей з інвалідністю – день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня.


   Шановні батьки та учні,  останнім часом стрімко поширюється серед молоді  молодіжний рух “Редан”. Його учасники збираються у різних міста...