понеділок, 17 травня 2021 р.

Синдром емоційного вигорання


Синдром емоційного вигорання - це психологічна реакція людини на довгострокове емоційна перевтома, що виявляється у втраті інтересу до життя. Така реакція може «дозрівати» місяцями і навіть роками. Американський психолог Херберт Фрюденбергер в 1974 р дав визначення СЕВ (англійською «burnout») як проблеми, «народженої суспільством і часом, в якому ми живемо, постійною боротьбою за те, щоб наповнити наше життя сенсом. Цей стан не проходить, якщо його ігнорувати ».
СЕВ може наступити практично у будь-якої людини, і розвивається він за таким сценарієм (хоча людина не завжди проходить всі ступені):
• прагнення самоствердитися;
• рішення працювати більше;
• нехтування своїми потребами;
• нерозуміння конфлікту (людина не розуміє кореня проблеми свого поганого самопочуття);
• зміна цінностей (втрачає друзів, родину, залишає улюблені заняття і т. Д.);
• заперечення навислих проблем (цинізм, агресія і розчарування стають очевидними);
• соціальна ізоляція (при цьому з'являється грунт для алкоголізму, наркоманії і т. П.);
• помітні зміни в поведінці;
• внутрішня пустота;
• депресія;
• СЕВ (думки про самогубство, повне розумовий і фізичне виснаження).
Причини виникнення СЕВ:
Причиною виникнення СЕВ є стрес, викликаний зазвичай занадто насиченим життям: великою кількістю зустрічей, засідань, проектів, нереальними термінами виконання зобов'язань, другорядними і непотрібними справами, відволікаючими від основної роботи, а також багатьма іншими чинниками, що впливають на життя людини в нашому перенасиченому інформацією і технологіями світі. Стрес сам по собі звичайно не викликає великих проблем, але відносно тривалих і численних стресів кожен з нас має свої межі стійкості, і коли ми переходимо їх, то опиняємося на межі перевтоми.
Як боротися з СЕВ або попередити його:
1. Проаналізуйте свої мотиви в житті. Зазвичай вчителі, лікарі, менеджери і представники інших професій, часто і багато спілкуються з людьми (пацієнтами, учнями, клієнтами і т. Д., Які не завжди ведуть себе «добре»), змушені вести себе чемно і ввічливо за службовим обов'язком, що не відчуваючи справжньої любові до людям. Згодом стимул (зарплата, кар'єра і ін.) «Любити» людей слабшає або зникає, і людина дає волю своїм справжнім почуттям. Якщо таке ставлення не змінюється, людина змушена міняти роботу, сподіваючись, що коли то він виявиться в такому місці, де «любити» інших потрібно буде не так часто або попадуться такі люди, яких любити буде легко. Як же навчитися по справжньому любити людей?
2. Спростіть своє життя. Телебачення, інтернет, мобільні телефони та інші засоби масової інформації допомагають нам в роботі, але одночасно через них надходить маса марною для нас інформації. Це відволікає нас від наших прямих обов'язків, займає час і розум, і, в кінцевому рахунку, створюється враження, що ми сильно перевантажені.
3. Виділяйте час для відпочинку. Віддавайте перевагу корисному фізичної праці, при якому розум відпочиває: роботі в саду або городі, розведення квітів, ремеслам, прогулянкам у парку або лісі і т.п. Відпочинок на лоні природи надає відновлюючу дію. Уникайте тривалого перегляду телепередач або інтернет-серфінгу.
4. Дотримуйтеся здорових звичок у харчуванні. Вживайте в основному рослинну їжу, уникайте стимуляторів кави, чаю, алкоголю і гострих спецій. Важливо щодня вживати 6-8 склянок води.
5. Виробляйте звички регулярності в житті відносно режиму сну і вживання їжі.
6. Не обмежуйте себе уві сні. В середньому людині необхідно спати 7-8 годин на добу.
7. Відпочивайте хоча б один раз в тиждень. Людині необхідно час для відновлення духу, душі і тіла.
8. Не давайте обіцянок, які ви не зможете стримати. Перевантажуючи себе, ми стаємо дратівливими і агресивними, тому що відчуваємо тиск невиконаних обіцянок

Немає коментарів:

Дописати коментар

   Шановні батьки та учні,  останнім часом стрімко поширюється серед молоді  молодіжний рух “Редан”. Його учасники збираються у різних міста...